You are here

Pieniądze na dowolny cel

Zdarza się tak, że wydatki domowe w danym miesiącu znacząco przekraczają domowy budżet i trzeba szukać innego rozwiązania. To jest czas kiedy trzeba wypełnić wniosek przyznanie kredytu w banku.

Co to jest kredyt gotówkowy?

W skrócie kredyty gotówkowe są kredyty, które cechują się tym, że można je dostać bardzo szybko na dowolnie wybrany cel. W umowie są określone wszystkie warunki kredytu a między innymi jakie jest oprocentowanie i opłaty dodatkowe. Kredyty są rozłożone zazwyczaj na dogodne raty, które nie są uciążliwe w spłacaniu. Wysokość kredytu jest uzależniona od dochodów. Szybkość i formalności są już zależne od konkretnej placówki banku. Zaletami kredytu gotówkowego bez wątpienia jest prosta procedura. W dość łatwy i szybki sposób można sprawdzić zdolności kredytowe osoby ubiegającej się o kredyt gotówkowy. Po krótkim czasie następuje decyzja oraz przekazanie środków w gotówce badź też na konto. Banki mają dość niskie wymagania jeśli chodzi o kredytobiorcę, ale schody zaczynają się w przypadku pożyczania większych sum. Niestety tutaj odgrywa główną rolę pensja kredytobiorcy.

Inne zalety kredytu gotówkowego

Nie trzeba przedstawiać zabezpieczenia kredytu, gdyż banki tego nie wymagają. W innym przypadku jest kiedy wymagana jest obecnośc osoby postronnej (żyranta). Przeglądając oferty poszczególnych banków dużym plusem jest tutaj dużo różnorodnych ofert kredytowych. Można także uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu. W czasach, kiedy większość ludzi ma dostęp do szybkiego internetu nie stanowi to problemu ani żadnej bariery. Nie trzeba także przedstawiać zaświadczeń o dochodach, gdyż wszystko widnieje w bazach danych. Jednak jak każda oferta ma także swoje wady, niestety.

Wady kredytu gotówkowego

Pierwszą poważną wadą kredytu gotówkowego jest wysokie oprocentowanie. Niskie kwoty przydzielanego kredytu są powierzane bez zabezpieczeń co może przynieść wiele problemów. Wysokość przyznanego kredytu niestety jest łączona z zarobkami. Jeśli zarabiamy zbyt małą kwotę to niestety o dużym kredycie w tym momencie możemy sobie pomarzyć. Mimo wszystko znaczna część ludzi się godzi na takie warunki kredytowania. Mamy zasadnicze dwa rodzaje kredytów: na dowolny cel oraz na spłatę innych zobowiązań. W chwili podejmowania kredytu trzeba zaznaczyć jaki cel jest starania się o kredyt gotówkowy. Oba rodzaje nieznacząco się od siebie różnią, ale trzeba pod ten cel skonstruować odpowiednią umowę. Kredyt gotówkowy na dowolny cel z pewnością jest kredytem o który stara się mniejsza część osób. Powszechnym kredytem może się okazać w okresie zakupów świątecznych. Wtedy potrzebujemy najbardziej zastrzyku gotówki.