You are here

Nie masz gotówki na samochód? Wybierz kredyt

Niewiele osób może sobie pozwolić na zakup nowego auta bez wizyty w placówce bankowej. Bardzo często w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem staje kredyt tzw. Samochodowy lub motoryzacyjny. Nazwa samochodowy nie ogranicza go jedynie do aut ale o kredyt można ubiegać się także na zakup motorówki, przyczepy kempingowej czy traktora.

Kredyt samochodowy jest popularnym rozwiązaniem gdyż to właśnie dzięki niemu najczęściej wiele Polek I Polaków staje się posiadaczem nowego pojazdu. Jest również sprawdzony bo jego możliwość jaką dają banki istnieje od lat a dzięki milionom umów ciągle zostaje ulepszany i dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Kolejną cechą kredytu samochodowego jest jego pewność, gdyż zazwyczaj oferują go duże, dobrze znane banki, z rygorystycznymi zasadami jego udzielania i z szeregiem różnego rodzaju zabezpieczeń, więc możemy być spokojni o to że zostaniemy oszukani.

Warto. Wiedzieć, że banki udzielają kredytu samochodowego również na używane pojazdy z tym że spłacanie takiego zobowiązania wiąże się z wyższym oprocentowaniem i krótszym okresem spłaty.

Kredyt samochodowy jest o wielki tańszych niż inne produkty kredytowe dostępne na rynku, jego spłacenie gwarantuje nam, że od tej chwili pojazd w pełni należy do nas i mamy prawo swobodnie nim dysponować. Kredyt tego typu możemy wziąć na 10 lat co korzystnie wpłynie na wysokość raty, w takim układzie zostajemy ona zmniejszona. A jeśli chcemy ja dodatkowo obniżyć warto wziąć pod uwagę system kredytu balonowego czyli regulowanie niskimi ratami części spłaty by za kilka lat spłacić ostatnia najwyższa rzędu 30-40% wartości pojazdu.

Wady kredytu samochodowego

Główna wadą kredytów samochodowych są ich zabezpieczenia jak np. Deponowanie przez bank karty pojazdu, to na wypadek gdyby spłacający chciał sprzedać pojazd. Kolejnym ograniczeniem jest zastaw rejestrowy, czyli wpisanie banku w dowód rejestracyjny co stanowi gwarancję przejęcia pojazdu przez bank w sytuacji gdy spłacający zaprzestanie regulowania zobowiązania. Ostatnim trzecim zabezpieczeniem jest Przewłaszczenie podczas którego bank staje się współposiadaczem pojazdu co uniemożliwia kredytobiorcy sprzedaż bez wiedzy banku.

Kredyt samochodowy to z jednej strony szansa na upragnione auto a z drugiej brak możliwości dysponowania nim jak własnym (przynajmniej przez okres kredytowania).