You are here

Kredyt konsolidacyjny i radzenie sobie z długami: gdzie szukać pomocy?

Kredyt konsolidacyjny zadłużenia może być niezwykle przydatnym narzędziem, po prostu upewnij się, że masz taki, który rzeczywiście pomoże w sytuacji zadłużenia i nie zaszkodzi. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z alternatywnego pożyczkodawcy, zwłaszcza jeśli Twój kredyt jest już mniej niż wspaniały. Banki zazwyczaj pożyczają pieniądze tylko osobom o wysokiej zdolności kredytowej. Alternatywny pożyczkodawca będzie współpracował z Tobą, aby pomóc Ci wrócić na właściwe tory; po prostu upewnij się, że wybierasz renomowanego pożyczkodawcę, zobacz pewne oferty na 17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne.

Jak wpłynie to na Twój kredyt?

Konsolidacja przekroczonych limitów kart kredytowych z pożyczką ratalną (pożyczka konsolidacyjna zadłużenia) najprawdopodobniej pomoże w uzyskaniu zdolności kredytowej. Posiadanie wielu różnych typów kont kredytowych pomoże poprawić Twoją zdolność kredytową, a spłata zadłużenia na karcie kredytowej jest zawsze dobrym pomysłem. Pamiętaj tylko, że ubieganie się o nową pożyczkę może również spowodować krótkoterminowy spadek zdolności kredytowej, nie martw się, jeśli tak się stanie.

Programy zarządzania długiem

Jeśli masz problemy z uzyskaniem pożyczki konsolidacyjnej ze względu na niską zdolność kredytową, powinieneś rozważyć przystąpienie do programu zarządzania długiem. Będziesz współpracować z doradcą kredytowym, który będzie negocjować z wierzycielami w celu obniżenia stóp procentowych i kwot płatności. Nadal spłacasz swój dług i technicznie rzecz biorąc, nie konsolidujesz swojego zadłużenia, ale jest to kolejna świetna forma umorzenia długów.

Jedną z najlepszych rzeczy w programie zarządzania długiem jest to, że Twoja zdolność kredytowa nie jest brana pod uwagę, więc jeśli masz wyjątkowo niski wynik, nadal możesz uzyskać pomoc, której potrzebujesz i chcesz.

Jak wpłynie to na Twój kredyt?

Zależy to całkowicie od tego, gdzie jesteś finansowo, zanim wejdziesz do programu zarządzania długiem. Ale otrzymasz również rating kredytowy o odpowiedniej wysokości, który będzie obowiązywał przez następne 3 lata. Rating kredytowy tego rodzaju pojawi się w Twoim raporcie jako dokonywanie regularnych płatności w ramach specjalnego porozumienia w celu uregulowania swoich długów.

Jeśli chcesz samodzielnie skonsolidować swoje długi, możesz rozważyć przeniesienie salda. W tym miejscu przelewasz saldo z wysokooprocentowanej karty kredytowej na kartę o niższym oprocentowaniu. Chociaż może to zadziałać, niezwykle ważne jest, aby znaleźć kartę kredytową o niższym oprocentowaniu i przystępnych opłatach za przelew salda. Przelew salda prawie nigdy nie jest bezpłatny, więc jeśli opłaty z nim związane są wysokie, może nie być tego warte. Upewnij się też, że niskie oprocentowanie, które według Ciebie otrzymywałeś, nie kończy się po krótkim okresie wprowadzającym.

Jak wpłynie to na Twój kredyt? Po pierwsze, anulowanie konta kredytowego, które było otwarte przez długi czas, nie jest dobre dla Twojej zdolności kredytowej. Po drugie, wykorzystanie całego dostępnego kredytu również nie jest dobrym pomysłem. Po trzecie, przelewy salda mogą być kosztowne.