You are here

Kredyt w banku lub z fotela

Kredyty gotówkowe podobnie jak inne produkty finansowe można realizować zarówno za pośrednictwem internetu, bez wychodzenia z domu jak również bezpośrednio będąc w oddziale. Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie wydaje się odpowiednie i posiada zarówno wady jak i zalety, które warto wziąć pod uwagę wybierając jedną z tych opcji.

Najbardziej tradycyjną formą udzielania kredytów gotówkowych jest kredyt bezpośredni, gdzie zarówno klient jak również doradca bankowy są obok siebie w banku, a większość formalności odbywa się pisemnie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ bardzo ważny jest bezpośredni kontakt z klientem, gdzie klient może na bieżąco zapytać doradcę o pewne sprawy, które są niejasne i od razu je wyjaśnić Jedynym utrudnieniem może być konieczność udania się do placówki bankowej, która może być zlokalizowana daleko od miejsca zamieszkania. Plusem natomiast jest wyplata gotówki niemal od razu po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Banki mogą zarówno przelać pieniądze na konto jak i przekazać je w kasie banku w formie gotówki, tym bardziej jeśli klient wnioskował o dużo niższą kwotę. W czasach epidemii koronawirusa wizyta w banku niesie ze sobą jednak dużo większe ryzyko, dlatego doradcy maksymalnie ograniczają wizyty w oddziałach i proponują dla swoich klientów możliwość skorzystania z kredytu za pośrednictwem internetu.

Kredytu gotówkowego można udzielić online, bez wychodzenia z domu. W zaciszu domowego fotela istnieje opcja kredytu gotówkowego. Wystarczy mieć dostęp do internetu, aby bez problemu móc połączyć się z porównywarką kredytową. Tam można znaleźć dużo informacji odnośnie interesującego nas produktu finansowego. Wystarczy, że zostanie podanych kilka najważniejszych informacji, a porównywarka znajdzie najlepsze możliwe rozwiązania dostępne dla klientów w chwili obecnej. Na stronach internetowych oprócz znalezienia najważniejszych informacji można znaleźć specjalny wniosek, który po wypełnieniu uruchamia proces rozpoczęcia przekazania kredytu gotówkowego. W trakcie całej procedury będzie się kontaktować z klientem doradca bankowy, który musi potwierdzić tożsamość osoby biorącej kredyt, jak również zweryfikować czy osoba posiada odpowiednią zdolność kredytową potrzebną w celu otrzymania kredytu gotówkowego. Jeśli wszystko się zgadza bank wydaje pozytywną decyzję i przyznaje pożyczkę na wskazane konto już nawet tego samego dnia co składany wniosek kredytowy. W celu poprawnej weryfikacji, wysyłana jest symboliczna kwota na rachunek bankowy, a to powinno wystarczyć do potwierdzenia, że bank ma kontakt z właściwą osobą.

Zarówno kredyt gotówkowy online jak i kredyt bezpośrednio z banku mają swoje wady i zalety. W czasach koronawirusa przewagę jednak wydaje się mieć kredyt gotówkowy wydawany przez internet, ponieważ jest bezpieczniejszą formą otrzymania wsparcia finansowego i dużo szybciej jest otrzymać gotówkę, aniżeli będąc w placówce bankowej.