You are here

Skąd Polacy biorą pieniądze na kupno samochodu?

Decydując się na kupno nowego auta nie zawsze stać nas na to aby kupić je za gotówkę. Dlatego też podejmując decyzję o kupnie auta zastanawiamy się często nad różnymi możliwościami dotyczącymi zdobycia pieniędzy na ten cel. Z pewnością nie jednokrotnie zadajemy sobie pytanie, gotówka, leasing, a może jeszcze coś innego? To skąd bierzemy pieniądze na kupo nowego auta zależy od wielu różnych czynników, czasem sięgamy po kredyty gotówkowe takie jak te na https://www.kredytomania.eu, ale czasem lepsze wydaja się oferty kredytów samochodowych.

Jednak w momencie kiedy tylko mamy już dość starego auta i chcielibyśmy jeździć w nieco bardziej komfortowych warunkach, a przede wszystkim bezpieczniej z pewnością znajdziemy na to sposób. Jeżeli już zaczęliśmy się rozglądać za nowym autem pomyślmy o tym w jaki sposób chcielibyśmy sfinansować ten zakup. Jak się okazuje rozwiązań jest kilka oprócz gotówki możemy zdecydować się także na kredyt samochodowy bądź leasing.

Wymieniamy auta na nowe
Jak wynika z badań zdecydowanie coraz więcej kierowców decyduje się wymienić auta na nowe. Z reguły kierujemy się tym, że chcielibyśmy po prostu być w posiadaniu auta nieco nowszego niż to które obecnie mamy, bądź też w naszej rodzinie zachodzi konieczność posiadania kolejnego auta. Zdecydowana większość kierowców decyduje się jednak na kupno auta używanego.

Częściej decydujemy się na kredyt samochodowy niż na leasing
Jak się okazuje zdecydowana większość polaków decyduje się jednak na kupo auta z własnych oszczędności, kupujemy wówczas takie auta na jakie jest nas stać w obecnej chwili. Jeżeli jednak decydujemy się na kupno auta nie z w własnych środków, zdecydowanie najbardziej popularną formą pożyczenia pieniędzy na ten cel jest oczywiście kredyt samochodowy który w wielu bankach okazuje się być bardzo korzystny. Zdecydowanie mniej polaków decyduje się jednak na leasing.

Zaufanie do kredytów
Nie wszyscy jednak decydują się na kredyt zdecydowana większość nie chciałaby się zadłużać na lata. Jednak spośród osób które choć raz skorzystały z pomocy banku przy zakupie auta, decydują się na ten krok po raz kolejny i ich zaufanie do kredytów rośnie. Kierowcy którzy już raz wybrali kredyt samochodowy zdecydowanie chętniej decydują się na ten krok po raz kolejny.

Pamiętajmy o assistance
Decydując się na wymianę auta pamiętajmy przy tym o dobrym ubezpieczeniu do którego również warto dokupić usługę assistance w podróży. Ta opcja może okazać się dla nas bardzo komfortowa szczególnie w sytuacjach kiedy bardzo dużo podróżujemy. Usługa ta zapewni nam darowe holowanie pojazdu, możliwość skorzystania z samochodu zastępczego, usługę mechanika a nawet dowóz paliwa.